3 věci, které byste měli zkontrolovat, při převodu nové domény

12.11.2013 - Kategorie: Rady a tipy
autor: Josef Řezníček, přečteno: 6673x

Většina z vás už si pravděpodobně někdy nějakou doménu zaregistrovali. Pokud ne, tak jak na to, si můžete přečíst například v tomto článku. Dnešní článek je pro ty, kteří si zakoupili doménu starší, a provedli nebo se chystají provést její převod na sebe. 3 tipy v tomto článku se budou hodit všem, kteří nechtějí v souvislosti s převodem domény na nového majitele nic zapomenout.

Jak ve zkratce probíhá koupě domény od bývalého majitele?

S majitelem domény se domluvíte na dni a uskutečnění prodeje. Cena je vždy smluvní. Po domluvě konkrétní ceny (a většinou zaplacení zálohy) se prodávající přihlásí ke svému registrátorovi a zadá příkaz k převodu na vás (váš e-mail). Vám přijde vygenerovaný, unikátní kód sloužící pouze k jednorázovému převodu a doménu si převedete na sebe. Po převodu vás čeká kontrola celé transakce, ale rozhodně si nezapomeňte zkontrolovat tyto 3 hlavní věci:

1) Mám správné DNS servery?

DNS neboli (Domain Name Server) je překladová služba, ve které jsou uloženy databáze spravovaných doménových jmen a ke každému je přirazena unikátní IP adresa. Jak to funguje v praxi? Jakmile do prohlížeče napíšete www.vasedomena.cz, tak se váš počítač zeptá DNS serveru, na které IP adrese je vaše doména hostována.

Při převodu domény většinou obsah webu převádíte na svůj hosting, takže u domény musíte nastavit nové DNS servery. Někdy se aktualizují hned, jindy to trvá i celý den. Nebuďte nedočkaví a nespěchejte.

2) Správné kontaktní údaje

Kromě nastavení správných adres DNS serverů je stejně důležité změnit kontaktní údaje. Než přeregistraci provedete, tak si zkontrolujte, zda vám vše sedí. Nezapomeňte, že můžete doménu chystat i jako firma. V tom případě nezapomeňte na uvedení správného IČ.

3) Technický kontakt

Kromě hlavních kontaktních údajů můžete navíc zvolit ještě technický kontakt. I ten nezapomeňte při převodu domény změnit.

Shrnutí

Při převodu domény na nového majitele nezapomeňte pečlivě zkontrolovat tyto 3 body. Kdybyste při kontrole na některý z nich zapomněli, nemusel by převod domény proběhnout hladce. A to by bylo samozřejmě škoda, protože jinak je převod domény pohodová záležitost.

Pro výběr nové domény vám doporučujeme unikátní nástroj www.volnedomeny.cz, který vám usnadní samotnou volbu nové domény.

zpět

 

Počty programů

Webhosting:237
VPS:85
Dedikovaný server:70
Managed server:42
Serverhousing:45

Top10 počtu domén

Poskytovatel Počet domén
WEDOS 225147
Forpsi 141379
Active24 106978
CZECHIA 48236
Český hosting 38425
Web4U 34743
IGNUM 31430
Savana 28558
G-hosting.cz 24228
ONEbit.cz 23270
reklama Vyzkoušejte si ONEbit hosting na 60 dnů ZDARMA

Přihlášení

 
 
Webhosting Hosting90Webhosting Hosting51Webhosting Český hostingWebhosting Web4UWebhosting IGNUM

© HostingWorld.cz 2011