Coolhousing s.r.o. (Coolhousing s.r.o.)

*****  0% (0 hodnocení)
Všechna hodnocení | Hodnotit

Web: https://www.coolhousing.net/cz
Obchodní podmínky: https://www.coolhousing.net/cz/coolhousing-podminky

Technická podpora

Pracovní doba: Non stop
Email: info@coolhousing.net
Telefon: +420 777 310 000

Popis

Technické zázemí společnosti

Serverovna Coolhousing #3

Společnost Coolhousing provozuje vlastní datové centrum s třemi serverovnami v centru Prahy v areálu Stimbuilding na Vinohradské třídě, přímo v místě propojovacího uzlu NIX.cz.


Datové centrum se nachází vysoko nad zátopovou oblastí a jeho prostory jsou určeny výhradně pro společnost Coolhousing.

 

Klimatizování datového centra

Naše serverovny jsou chlazeny systémem studených a teplých uliček několika nezávislými klimatizačními jednotkami v konfiguraci N+1. Funkčnost každé jedné z nich je nepřetržitě monitorována automatizovaným dohledovým systémem.


Zároveň jsou u každé klimatizační jednotky umístěna nezávislá teplotní čidla, která kontrolují vstupní a výstupní teplotu vzduchu na jednotce.Napájení elektrickou energií

Dodávky elektrické energie jsou plně zálohovány. Krátkodobé výpadky v napájení pokrýváme prostřednictvím kaskády modulů centrální UPS 70NET 40/33 v konfiguraci N+1 a EATON 93PM-50. Zdroj UPS nejen dodává energii, ale i chrání celou síť před "špičkami", které se mohou v síti objevit.


Dlouhodobé výpadky energie pokryjí dva nezávislé diesel generátory. Striktně dělíme systém napájení na IT část (servery), kterou obsluhuje motogenerátor SDMO 200 a non-IT část (klimatizace, světla), které vždy dobře poslouží motogenerátor Cummins C110 D5.


Serverovna Coolhousingu - EPS

EPS (elektronický protipožární systém)

Všechny naše serverovny jsou vybaveny moderním laserovým protipožárním detekčním systémem VESDA VLF250, který je v pravidelných intervalech testován na funkčnost čidel, sirén apod. Jako jeden z mála provozovatelů datových center neponecháváme nic náhodě a pod zdvojenou podlahou máme umístěny optická teplotní čidla pro případ požáru i mimo datový sál.


Zabezpečení datového centra

V datacentru je fyzicky přítomen operátor, který zajišťuje dohled v režimu 24×7 po celý rok včetně státních svátků. Nestane se, že by se autorizované osoby nemohly dostat ke svým technologiím, nebo že se do dohledového centra nedovoláte. Neautorizovaným osobám není umožněn vstup do serverovny, manipulace s technologiemi nebo zadávání požadavků k práci na technologii.


Bezpečnost datacentra a přilehlých prostor je nepřetržitě monitorována kamerovým systémem bezpečnostní agentury. Prostory datacentra samotného jsou monitorovány naším vlastním kamerovým systémem se záznamem a operátory z dohledového centra. Kamerový systém je provozován v souladu s platnou registrací na Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pod registračním číslem 00033872.


Konektivita Coolhousingu

Juniper MX80

Síť datového centra Coolhousing se dá označit za multivendor řešení. Jde o kombinaci technologií značek Juniper (pro routing) a Cisco (na access vrstvě). Vše je propojeno v kruzích skrze PVSTP (Per Vlan spanning tree). Jednotlivé prvky sítě jsou zakruhovány čtyřgigabitovým nebo desetigigabitovým propojem. Zátěž je vždy zcela rozložena a stabilně se drží pod 30 % uplinku.


Hlavní routing zajišťují směrovače Juniper MX v redundantní zapojení. Ze serverovny na Vinohradské třídě, stejně jako ze serverovny v CEColo/Sitel, vedou optické trasy dvěma směry. Jako primární trasa je označen směr datacentrum T-Mobile/GTS Novera, sekundární trasa míří do datacenter CEColo a Nagano. Konektivita do datacentra pasivními prvky vedena skrze tři geograficky oddělené body, díky jimž můžeme nabídnout kompletní redundanci konektivity a nezávislost na jednom přístupovém bodu/jedné lokaci.


Více informací o naší síťové infrastruktuře naleznete zde.


Důvěryhodný operátor

V lednu 2015 získal Coolhousing statut "Důvěryhodného operátora", když se po boku dalších významných subjektů zařadil do projektu bezpečné sítě FENIX.


Projekt FENIX vznikl v rámci českého peeringového uzlu NIX.CZ v roce 2013 jako reakce na intenzivní DoS útoky, kterým v březnu 2013 čelila významná česká média, banky nebo operátoři. Smyslem projektu je umožnit v případě DoS útoku dostupnost internetových služeb alespoň u nejvýznamnějších poskytovatelů služeb a obsahu zapojených do této aktivity. Díky Coolhousingu můžete také vstoupit mezi elitu českého internetu.Anti-DDoS, ochrana před útoky

RadWare DefensePro ready for Coolhousing

Na vstupu do datacentra je zapojeno zařízení Radware DefensePro pro ochranu technologií před síťovými útoky. Toto zařízení výrazně zvyšuje dostupnost všech služeb filtrací útoků. Behaviorální analýza nad datovým tokem, prováděná v reálném čase, umožňuje reálnou ochranu zákazníků i před útoky, které jiné systémy nedokáží detekovat.


Služba Anti-DoS/DDoS ochrany využívá špičkové prvky RadWare DefensePro, členství v projektu bezpečné sítě FENIX a mnohaleté zkušenosti administrátorů Coolhousingu.


Více informací o ochraně před síťovými útoky naleznete zde.

 

Počty programů

Webhosting:235
VPS:85
Dedikovaný server:71
Managed server:46
Serverhousing:45

Top10 počtu domén

Poskytovatel Počet domén
WEDOS 206200
Forpsi 139975
Active24 107643
CZECHIA 48863
Český hosting 37721
Web4U 35326
G-hosting.cz 33428
IGNUM 32507
ONEbit.cz 22306
Stable.cz 20085
reklama Vyzkoušejte si ONEbit hosting na 60 dnů ZDARMA

Přihlášení

Návštev dnes: 3 (24.2.2018 06:49:52)
Návštev včera: 20
Návštev celkem: 51413
 
 
Webhosting Hosting90Webhosting Hosting51Webhosting Český hostingWebhosting Web4UWebhosting IGNUM

© HostingWorld.cz 2011 | Provozuje Ing. Michal Kumžák | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

Doporučujeme: svět-krásy.cz, svět-betonu.cz, billboardy.net, starshop, Hezké obrazy